Fot. Przemysław Strzyżewski.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2021

Szanowni Podróżni,

Informujemy, iż w tym roku w okresie Wszystkich Świętych pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej będą kursowały po Nowym Dworze Gdańskim w dniach 30 i 31 października oraz 1 listopada. Po przerwie spowodowanej stanem epidemii w Polsce (w 2020 roku zamknięto cmentarze w całej Polsce) mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego znów będą mogli dotrzeć pociągiem na Cmentarz Komunalny przy ulicy Cmentarnej.

Nasze pociągi będą kursowały co godzinę (20 pociągów w obie strony) na trasie Cyganka Przejazd – Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny i zatrzymywać się będą na przystankach:

  • Cyganka Przejazd (tymczasowy przystanek początkowy i końcowy w miejscowości Cyganka obok przejazdu z drogą wojewódzką nr 502 w kierunku Stegny).
  • Nowy Dwór Gdański Żelichowo (tymczasowy przystanek w Żelichowie przy ul. Bałtyckiej niedaleko mostu kolejowego nad Tugą).
  • Nowy Dwór Gdański Żeromskiego (tymczasowy przystanek obok przejazdu kolejowego z ulicami Żeromskiego i Polną).
  • Nowy Dwór Gdański Dworzec Kolejowy (stała, główna stacja w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Dworcowej 29).
  • Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny (przystanek końcowy i początkowy tuż obok Cmentarza Komunalnego).

Bilet w jedną stronę kosztuje 2 zł od osoby niezależnie od przystanków. Jednocześnie przypominamy, iż w transporcie publicznym, w tym również w naszych pociągach, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego obowiązku. Dbajmy o siebie i innych.

W dniu 1 listopada pociąg o godzinie 10:15 z Cyganki Przejazd będzie pociągiem jadącym na główną mszę świętą na cmentarzu. Powrót z mszy głównego pociągu zaplanowano na godzinę 12:20.

Wszystkich Świętych 2021_plakat A3 wwwBeznazwy-1