Fot. Przemysław Strzyżewski.

KURSUJEMY W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 31.10 i 1.11.2020

Szanowni Państwo,

Od wielu lat Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych w okresie Wszystkich Świętych na przełomie października i listopada uruchamiało pociągi łączące centrum Nowego Dworu Gdańskiego z pobliskim cmentarzem komunalnym oraz pozostałymi miejscowościami na Żuławach. Obecna sytuacja związana ze stanem epidemii w Polsce postawiła tegoroczne przewozy pod znakiem zapytania. Głównym celem podróżnych była Msza Święta na cmentarzu o godzinie 11:00 w dniu 1 listopada. W tym roku na żadnym nowodworskim cmentarzu msze święte się nie odbędą.

Należy jednak pamiętać, że Żuławska Kolej Dojazdowa oprócz oczywistych walorów turystycznych, swoją działalnością spełnia również misję społeczną dla mieszkańców powiatu nowodworskiego. W związku z tym, informujemy o uruchomieniu pociągów w dniach 31 października oraz 1 listopada 2020 roku na trasie Cyganka Przejazd – Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny. Specjalnie dla mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego uruchamiamy aż 26 pociągów w obie strony, tak aby maksymalnie rozłożyć potok podróżnych na większą ilość połączeń w kierunku Cmentarza Komunalnego. Nasze pociągi będą kursowały zatem równo co godzinę i będą zatrzymywać się na następujących przystankach:

  • Cyganka Przejazd (tymczasowy przystanek początkowy i końcowy w miejscowości Cyganka obok przejazdu z drogą wojewódzką nr 502 w kierunku Stegny).
  • Nowy Dwór Gdański Żelichowo (tymczasowy przystanek w Żelichowie przy ul. Bałtyckiej niedaleko mostu kolejowego nad Tugą).
  • Nowy Dwór Gdański Żeromskiego (tymczasowy przystanek obok przejazdu kolejowego z ulicami Żeromskiego i Polną).
  • Nowy Dwór Gdański Dworzec Kolejowy (stała, główna stacja w Nowym Dworze Gdańskim przy ulicy Dworcowej 29).
  • Nowy Dwór Gdański Cmentarz Komunalny (przystanek końcowy i początkowy tuż obok Cmentarza Komunalnego).

Bilet w jedną stronę kosztuje 2 zł od osoby niezależnie od przystanków. Jednocześnie przypominamy, iż w transporcie publicznym, w tym również w naszych pociągach, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego obowiązku. Dbajmy o siebie i innych.

Z uwagi na przebudowę przepustu pod torem w Tujsku (przebudowa związana jest z budową wrót przeciwpowodziowych na rzece Tudze), do marca 2021 roku szlak linii kolejowej Tujsk – Stegna (i dalej) jest nieprzejezdny dla pociągów. Dlatego w tym roku, nasze pociągi nie pojadą do Stegny i Sztutowa, a będą kursowały jedynie w obrębie Nowego Dworu Gdańskiego.

PLAKAT ŻKD Wszystkich Świętych 2020

Beznazwy-1