nagrodykk2016-jpg_732-419

PTMKŻ z nagrodą miesięcznika „Rynek Kolejowy”!

Szanowni Państwo,

W Gdańsku w dniu 23 listopada 2016 roku odbył się VI Kongres Kolejowy. Jest to jedno z najważniejszych spotkań branży kolejowej w kraju. Podczas szóstej edycji wydarzenia, wręczone zostały nagrody miesięcznika „Rynek Kolejowy” i portalu rynek-kolejowy.pl .

Niezmiernie miło nam poinformować, że Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych otrzymało nagrodę miesięcznika „Rynku Kolejowego” za całokształt działalności związanej z zarządzeniem żuławską wąskotorówką. Nagrodę odebrał osobiście prezes PTMKŻ – Jarosław Lipiński.

– Żuławska Kolej Dojazdowa została odbudowana w 2001 roku dzięki inicjatywie społecznej. W tej chwili przewozi 65 tysięcy pasażerów w ciągu niespełna trzech miesięcy. Nie mamy żadnego dofinansowania z zewnątrz, utrzymujemy się tylko z biletów. – podkreślił prezes PTMKŻ na łamach „Rynku Kolejowego”.

Oprócz PTMKŻ, w zaszczytnym gronie nagrodzonych znaleźli się również: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PKP SA, Bombardier Transportation oraz Związek Samorządowych Pracodawców Kolejowych.

nagrodykk2016-jpg_732-419

Laureaci nagród miesięcznika „Rynek Kolejowy”. Fot. Rynek Kolejowy