post_targi

Żuławy w Gdańsku – II edycja

„Żuławy w Gdańsku” to druga edycja imprezy mającej za zadanie popularyzację kultury, historii, zwyczajów i całego regionu żuławskiego. „Żuławy w Gdańsku” odbędą się w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku. W ciągu dwóch dni przewidziano szereg wykładów i filmów o Żuławach (m.in. o domach podcieniowych, mennonitach, kuchni żuławskiej, Machandlu, Pętli Żuławskiej, żuławskich skansenach, serowarstwie, historiach żuławskich wsi). Odbędą się promocje książek tematycznych i prezentacje gmin żuławskich. Organizatorami wydarzenia są :Muzeum Stutthof, Muzeum Archeologiczne, Fundacja dla Gdańska i Pomorza, Gdański Kantor Wydawniczy, Klub Nowodworski.

W sobotę 21 kwietnia o godzinie 16:30 odbędzie się premiera i prezentacja naszego nowego wydawnictwa – „Żuławska Kolej Dojazdowa”. Książka autorstwa Filipa Bebenowa oraz Przemysława Strzyżewskiego poświęcona jest historii kolei wąskotorowych na Żuławach oraz w znaczącym stopniu powstaniu i funkcjonowaniu Żuławskiej Kolei Dojazdowej od 1999 roku.

Godziny otwarcia:

21.04.2018 (sobota): 10:00 – 18:00

22.04.2018 (niedziela): 10:00 – 17:00

Serdecznie zapraszamy również do odwiedzenia stoiska Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych, które w całości poświęcone będzie Żuławskiej Kolei Dojazdowej:

  • promocja nowej książki „Żuławska Kolej Dojazdowa”
  • możliwość zakupu unikalnych gadżetów (koszulki, kubki, pendrive, książki)
  • projekcja filmu dokumentalnego o kolei żuławskiej
  • oferta turystyczna i handlowa na rok 2018 

Szczegółowy program wydarzenia – pobierz PDF.

Więcej informacji na stronie Gdańsk Strefa Prestiżu.

Zapraszamy!