Pociągi na „Lato z Radiem” za nami

Już po raz drugi Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych uruchomiło dodatkowe pociągi osobowe w dniu koncertu „Lata z Radiem” organizowanego w Stegnie. Biorąc pod uwagę zeszłoroczne doświadczenie skorygowane zostały godziny kursowania pociągów. Specjalne połączenie uruchomiono w nocy z 27 na 28 lipca 2014 r. z okazji widowiska przygotowanego przez Polskie Radio.

Pierwszy dodatkowy pociąg wyjechał z Nowego Dworu Gdańskiego o godzinie 18.00, by tuż przed 19.00 dotrzeć do Stegny. Podróżni, którzy w ciągu dnia dotarli na koncert w Stegnie planowymi pociągami mogli wrócić do Jantara (19.20 i 22.20) lub do Sztutowa (21.00) naszym specjalnym składem, złożonym z wagonu motorowego MBxd2 i dwóch wagonów osobowych Bxhpi.

Po zakończeniu imprezy skład zabrał w drogę powrotną do Nowego Dworu Gdańskiego pozostałych uczestników imprezy. O godzinie 0.40 zameldował się przy peronie nowodworskiej stacji. Z przejazdu skorzystało aż 350 osób, czyli niemal dwukrotnie więcej niż przed rokiem. Serdecznie dziękujemy za podróżnym za miłą i kulturalną atmosferę, liczymy że frekwencja dopisze również w kolejnych latach. Szczególne podziękowania należą się koledze Robertowi za oświetlenie składu, dzięki czemu bezproblemowa okazała się jazda po zmroku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *